Opis programu

Program „PAKT w Łuszczycy” czyli Program Aktywnej Kontroli Terapii w Łuszczycy powstał w celu poprawy jakości opieki nad osobą z łuszczycą. Przeczytaj, wypróbuj i oceń przygotowane materiały i aktywności. „PAKT w Łuszczycy” opracowaliśmy z myślą o osobach z łuszczycą, którym często brakuje wsparcia w codziennym radzeniu sobie z leczeniem tej przewlekłej choroby. Składa się z kilku elementów, z których każdy ma na celu dążenie do uzyskania jak najlepszych rezultatów w leczeniu łuszczycy.
”Dowiedz
”Skuteczne
mapaW ramach programu „PAKT w Łuszczycy” prowadzone są warsztaty dla lekarzy dermatologów w całej Polsce na temat budowania skutecznego dialogu z osobą z łuszczycą, biorąc pod uwagę jej potrzeby i oczekiwania. Celem warsztatów jest stworzenia sieci gabinetów lekarskich przyjaznych pacjentom z łuszczycą, które będą lepiej przygotowane do opieki na tą grupą pacjentów.
imageleft

Dzięki wprowadzonym narzędziom będziesz mógł:

  • efektywnie korzystać z wiedzy swojego dermatologa,
  • w pełni wykorzystać czas przeznaczony na wizytę w gabinecie lekarskim,
  • łatwiej i skutecznej prowadzić rozmowę z lekarzem
  • ocenić stosowaną terapię pod kątem własnych potrzeb.

Zobacz jakie narzędzia mogą być przydatne aby efektywniej wykorzystać czas na wizycie u lekarza
Przygotowaliśmy kilka narzędzi, które warto wykorzystać do aktywnej kontroli leczenia łuszczycy.
dot-image-1Karta Dialogu jest narzędziem opracowanym w celu lepszej komunikacji pomiędzy lekarzem a pacjentem podczas wizyty. Dzięki dokonywanym w niej wpisom dokładnie będzie wiadomo jak stosować zalecone leki, ocenić skuteczność terapii oraz zapisać wszelkie pytania, które pojawią się podczas leczenia.
dot-image-2Komiks przedstawia historie dwóch osób chorujących na łuszczycę i ich różne nastawienie do choroby i leczenia. Odszukanie w zaprezentowanych postaciach podobieństw do swoich zachowań może wskazać właściwy kierunek zmian we własnym podejściu do łuszczycy.
dot-image-3Co może być jeszcze przydatne dla osób chorujących na łuszczycę? Jesteśmy ciekawi Twojego zdania. Ankieta oceniająca program zawiera także kilka propozycji nowych rozwiązań i aktywności. Czekamy również na Twoje pomysły!